.jpg)

Jedną z najczęstszych wymówek, jakie dietetycy słyszą od swoich pacjentów, jest: "Chciałbym zacząć / zacząć jeść zdrowo, ale czy można połączyć zdrową dietę z napiętym harmonogramem pracy?».
I na to odpowiem, że dla osoby zmotywowanej do sukcesu w odchudzaniu nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko tymczasowe trudności. Musisz tylko wykazać się odrobiną cierpliwości, dopóki zdrowe odżywianie nie wejdzie w zwykły Styl życia.

Oto 10 zdrowych nawyków żywieniowych, które pomogą Ci uniknąć przejadania się w pracy:
Pamiętaj, aby rozpocząć dzień od śniadania zawierającego złożone węglowodany. Kanapka z plasterkiem szynki i dużą porcją warzyw byłaby doskonałym wyborem. Pamiętaj, że zaczynamy dzień od „0” energii i śniadanie pomaga nam nie uciec do „-”. Możesz przeczytać więcej na ten temat w artykule „śniadanie – pierwszy krok do idealniej sylwetki” po takim śniadaniu nie doświadczysz silnych ataków głodu.
Rób małe przerwy w ciągu dnia pracy. Poświęć 5-10 minut na spacer, ćwicz, wykonaj dwa lub trzy ćwiczenia rozciągające, lub po prostu rozciągnij się na krześle roboczym i pozostań w tej pozycji przez kilka sekund.
Usuń jedzenie z oczu. Na pulpicie nie powinno być miseczek ze słodyczami, torebek z przekąskami-krótko mówiąc, nic jadalnego. Pomoże to nie jeść zbyt wiele.
Nawet w najbardziej ruchliwe dni znajdź czas na lunch. Ponadto obiad pomoże uniknąć spadku energii i produktywności w środku dnia, zwłaszcza jeśli posiłki, które jesz, są zrównoważone pod względem proporcji białka, tłuszczu i węglowodanów.
Zawsze trzymaj wodę przy sobie. Jak tylko pomyślisz o jedzeniu, wypij wodę. Woda normalizuje poziom cukru we krwi, napełnia żołądek bez rozciągania go, da Ci czas na podjęcie świadomej decyzji, zmusi do większego ruchu, ponieważ podnieci potrzebę pójścia do toalety.
Walcz z ciągłą chęcią żucia czegoś, siedząc przy komputerze. Pamiętaj, Twoim zadaniem jest minimalizowanie skutków przejadania się. Zostaw przekąskę w samochodzie, pozwoli Ci to podążać za nim, co po pierwsze zwiększy aktywność, a po drugie stworzy przeszkodę i najprawdopodobniej odmówisz niepotrzebnej przekąski.
Nie mów, że jesteś na redukcji. Staraj się nie skupiać uwagi innych ludzi na Twoim odżywianiu. Na pytanie: „dlaczego jesz sałatkę?". Po prostu odpowiedz, że jest bardzo smaczny i szczerze go polecasz. Twoje odżywianie nie jest sprawą współpracowników.
Nie jedz przy biurku, to błąd popełniany przez wielu z nas - stąd ryzyko przejadania się i ogólnego zmęczenia pod koniec dnia. Musisz skupić się na spożywaniu posiłków. Dlatego, jeśli to możliwe, zawsze lepiej wychodzić z biura podczas przerwy na lunch - wtedy wydajność dalszej pracy znacznie wzrośnie, a entuzjazm wreszcie się wzmocni.
Zabierz ze sobą przekąski, których kaloryczność na pewno znasz. Na przykład jogurt lub baton fitness. I natychmiast zapisuj, co zjadłeś w telefonie lub, jeszcze lepiej, w dzienniku żywności. Mózg nie lubi złożoności i nie lubi pamiętać o tym, co jemy. Jeśli zapiszesz wszystkie swoje przekąski, łatwiej będzie śledzić kalorie i nie dać się oszukać.
Jeśli ty i twoi koledzy lubicie pić kawę i rozmawiać podczas przerw, zamiast kawy pijcie mrożoną wodę z cytryną. Obecność innych składników w wodzie sprawia, że wygląda ona jak koktajl, a słodycze z takim koktajlem nie są smaczne. W ten sposób osiągniesz trzy cele naraz: będziesz nasycony, spotkasz się z kolegami i unikniesz nadmiaru cukrów.
Te proste wskazówki z pewnością pomogą ci osiągnąć cel. Spróbuj je zastosować i opisz swoje wyniki w komentarzach. Twoje doświadczenia będą bardzo przydatne dla tych, którzy walczą o idealną sylwetkę.